تبلیغات
Untitled Document
دریافت کد خوش آمد گویی

.:::بهشت گمشده ی ایران:::.

.:::بهشت گمشده ی ایران:::.
پشت این پنجره جز هیچ بزرگ هیچ نیست... 
داریوش ارجمند:

گوزن پیر..
به آن امید..
که سم در ماسه های نرم بگذارد،
سورو بر شانه های کوه می ساید ومیآید.......            (سورو=شاخ)
وصیاداز درون چشم کهله،
تنگه ها را سخت می پاید
به ناگاهان غریو رعدو برق تیر می غرد...
وباران زلال خون به گیسوی بلند رود می بارد          ی.ح
چندی پیش در سایت عصردنا مطلبی تحت عنوان(منطقه حفاظت شده ی دنا در اشغال شکارچیان)، منتشر گردید که با واکنش شدید بخش مدیریتی سازمان حفاظت محیط زیست مواجه گردید.
دلم با منتقد همراه گشت چرا که تصورم_هرچند که می تواند اشتباه باشد_ بر این است که او نیز چون من از لغزیدن پای گوزنی، سخت دلتنگ است ومی پندارم که زلالی چشم آهوی وحشت زده ای ، گرفتار در راستای (چاک ودید) برنوی برنو به دستی بی دل، اشک در چشمان وبغض در گلویش می کارد. من به انگیزه ی منتقد اهمیت نمی دهم ودر قیاس نتایج را بر نیات ترجیح میدهم زیرا عینی ترند.
چه بر برادرش جفا کرده باشند وچه مطالبات ایشان فرا عقلی و فراقانونی باشد و چنین صغری کبرایی منتج به غرض ورزی شده باشد. آنچه مهم است، انطباق نقد وی با حقایق ووقایع موجود وهم داستانی این نوشته با گوشه ای از ناکارامدی مدیری است که گویی از مدیریت ، امرو نهی وگره برتاق  جبین زدن وغیض وغضب کردن وبه درشتی پاسخ گفتنش راآموخته.

مدیری که انبوهی از نیروهای کت وشلواری رتوش کرده ی اتو کشیده ی ستادی را گرداگرد میزهای شیک چوب گردو نشانده تا اندک نیروهای زحمت کش صفی را در گردنه های حوادث بی رحم پشتیبانی کنند تا شاید گوزنی(باکه ای)بزند وکبک دنا(قاکه ای)و رعدو برق شاخ پازنها(چاکه ای)....وچویلی بویی بدمد ،بزی ژاژی بخاید کلی سم بر کوه بکوبد و محیط بانی سینه ی مهربانش را سپری کند تا تیری سینه ی گوزنی را ندرد و پایش را ستونی ،تا تبری قلم درختی را نشکند.....اما کو؟
رسم رندی این نیست..... شیوه، ...شه آشوبیست
آقای مدیر!  روابط عمومیت یا عموما روابطت در جواب یک نقد، به امید پاداشی یا گریز از حقیقتی ویا فریب افکار عمومی، غیض وغضب در گلوی قلم فشرده و به جای پاسخ به اصل مطلب که ناکارامدی شما ومجموعه ی ستادیتان می باشد، در فراری به جلو به غرض ورزی نویسنده پرداخته اند.
چه مغرضانه باشد چه بی غرض، گوزنها امنیت میخواهند و ندارند،یوزها آسایش می خواهند و ندارند،محیط بانان  پشتوانه می خواهند وندارند.
یادتان باشد که شما محیط بانان را به سلاح مسلح کرده اید و حق  استفاده از سلاح برای دفاع از حیات وحش را از آنان سلب کرده اید و هرگزبه تجهیز خودبه شیوه های مدیریت صحیح وکاربردی نیندیشیده ا ید.
 راستی خاطر مبارک هست روزی روزگاری محیط بانی اسعد تقی زاده نامی داشتید؟ ناکارامدی وضعف شما کار را به جایی رساند که محافل مدافع محیط زیست مستقل و وابسته به سازمان ملل در سطح جهان واکنش نشان دادند و علیرغم همه تلاشهای آنان وآقای کهرم،خانواده ی این محیط بان مدتهاست که اشک در چشم و بغض درگلو منتظر ترحمند و هر روزشان را با هراس اجرای حکم شب می کنند وهر شبشان را با تضرع وناله های پنهانی به صبح می رسانند تا شاید دلی به رحم آید و زخم ناکارامدی قوانین را مرحمی بنهد.
حال که از کلاشنیکف هایتان(کلاشینکف) نمیتوانید استفاده کنید خود را به زحمت انداخته و کمی از اندیشه مدد جویید.
همانند یاسم از سازمان شما ، از مدیریت صدا وسیمای دنا هم مایوسم که پیشنهاد بدهم هر از چند گاهی برنامه ای فرهنگی در راستای حفاظت محیط زیست ویا حمایت از آن،به جای (لودگیها)و(مسخره بازیهای)مشمئز کننده ی فرهنگ سوزشان،،پخش کنند تا رعایت حقوق وحوش وترحم بر چشمان آهو به جای عکس یادگاری بر پیکر بی جان پازن ارش گردد و این ارزش در جامعه نهادینه شود.....
اما افسوس که ما را به خیر سیمای بی محتوای استانی امیدی نیست. اما تهیه ی بروشور وبیانیه برای مدارس از ابتدایی تا دبیرستان وتشکیل سمینار وهمایش وجستجوی راهکاری علمی و عملی در آن حوزه های فرهنگی میتواند فرزندان شکارچیان را قانع کند که به پدر بگویند: بابا من دوستت دارم زیرا ((بابا نان داد))  چون ((باباانار))را می شناسد، چون((بابا با اسب می آید)) و ((باران را )) می فهمد.....چون بابا نانش را به خون گلوی پازن دنا نمی آلاید.
آری آقای مدیر! فهم اینکه جنابعالی برای گریز از پاسخ نداشته وشهامت بی مکان اقرار واعتراف به ضعف ونا توانی قدرت بی محل اعراب از پوزش ، در اقدامی ناشیانه ، با ادبیاتی کوچه بازاری و چاله میدانی به جان منتقد افتاده ای ،دشوار نیست ومهم هم نیست که شما ومنتقدتان (پر کدام درخت) هستید اما ریشه ی هردوی شما در همین آب و خاک استو سوای شکل میز ورنگ کت وشلوار وفیش حقوقی، رسالت هر دوی  شما وهمه یمادر حفاظت وحراست از محیط زیست انکارناپذیر است ولی ابزار در اختیار شماست و رواست به جای استفاده از زی دستانی که برای خوش باش شما قلم به هتاکی می زنند، از نیروهای داوطلب دانشگاهی برای اشاعه ی فرهنگ حفاظت وحراست از محیط زیست بهره برید.
به عنوان یک شهروند دست شما را همانقدر آلوده به خون پازن وقوچ وکل وگوزن و چویل و بلوط وآویشن میدانم که دست تفنگداران بی احساس را. تفنگدارانی که از سر شکمبارگی و نه گرسنگی ، بی آنکه از سیاهی چشم آهو خجالت بکشند، نفس در سینه حبس می کنند و نرمی ماشه را میگیرند و.....وآنگاه با افتخار در کنار پازن کمر شکسته ای که زندگی را ضجه میزند عکس و فیلم یادگاری می گیرند و سرش را به عنوان مدال افتخار بر دیوار مهمانخانه آویزان میکنند تا همه ببینند وبدانند((چه مرد با شهامتی)) است که بزغاله ای را یتیم کرده است.
جناب مدیر قبل از شما و قبل از میز شما وقبل از سازمان شما وخیلی قبل از همه ی این قبلها، تا همین اواخر،طبیعت و قدرت مطلق حاکم بر آن، جمعیت حیات وحش را تنظیم کرده و اکنون نیز توان آن را دارد پس کمی به خود بیایید واز این رسم مسخره وبدعت شوم تنظیم جمعیت گونه های جانوری دنا توسط نور چشمی های پولدار دست بردارید و بگذارید در سایه ی گوزن پیر یوز ایرانی زندگی کند.ودر پایان شما و شکارچیان را با این خاطره تنها میگذارم .
مادر پیری دارم برعکس شما بی سواد است!. روزی از ایشان پرسیدم : کی مرد می شوم؟ فرمود:
((هر گاه گنجشکی را دیدی و هوس سنگ زدن نکردی، مردی))


عصردنابرچسب ها: محیط بان، محیط بان دنا، پشتوانه،
[ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 ] [ 12:26 ب.ظ ] [ احتشام زابلی نژاد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Mihan Skin :.

درباره وبلاگ

اهل سیسختم
روزگارم چول(خراب)است
تکه نانی داشتم که گرانش کردند
مادرم هر دم پای خمیر خواهرانم میکنند واری(نان درست میکنند)
پدرم غصه میخورد ازپی بیکاری
اما باز میگویم تا شله ماشکی هست زندگی باید کرد.
(سهراب سیسختی)

سلام خدمت دوستان گلم
بهتون خوش اومد میگم و.....
امیدوارم ازوبلاگ لذت برده باشید.
موفق باشید.
آاونایی که چاکرشونم
بازدیدهای بروبچ امروز : 3 نفر
بازدیدهای بروبچ دیروز : 7 نفر
کل بازدیدهای بروبچ : 2386 نفر
بازدید این ماه : 72 نفر
بازدید ماه قبل : 915 نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
a href="http://parsbanner.ir">کسب درآمد از اینترنت با پارس بنر - سایت تبلیغاتی پارس بنر , کسب درآمد از اینترنت , حداقل برداشت 500 تومان ابتدا نیت كنید

سپس برای شادی روح حضرت حافظ یك صلوات بفرستید

.::.حالا كلید فال را فشار دهید.::.

برای گرفتن فال خود اینجا را كلیك كنید
دریافت کد فال حافظ برای وبلاگ

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین